کار حین تحصیل در سوئیس

کار حین تحصیل در سوئیس

کار حین تحصیل در سوئیس

از آن جا که سوئیس یکی از گران ترین کشور ها برای زندگی است و هزینه تحصیل در این کشور نسبتا بالا است ، بسیاری از دانشجویان بین المللی محصل در این کشور برای تامین هزینه زندگی و تحصیل خود در این کشور ، کار همزمان با تحصیل را انتخاب می کنند . کار همزمان با تحصیل در این کشور یک تجربه مشترک برای دانشجویان محصل در این کشور است در عمل کار در حال تحصیل در خارج از کشور سخت است ، اما غیر ممکن نیست . داشتن یک شغل نیمه وقت می تواند سبب افزایش مهارت های کاری و پر باری رزومه آن ها برای اشتغال بعد از تحصیل شود . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه سپهر دانایی شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس را مورد بررسی قرار داده و جزئیات مربوط به مهاجرت تحصیلی به سوئیس را بیان خواهند نمود .

بررسی شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس

سوئیس کشوری واقع در اروپای غربی است که از سمت شمال با آلمان ، از سمت شرق با اتریش و لیختنشتاین ، از سمت جنوب با ایتالیا و از سمت غرب با فرانسه همسایه است . جمعیت ساکنین این کشور هفت و نیم میلیون نفر است که اکثر آنها مسیحی کاتولیک هستند . شهر برن به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده و دو شهر ژنو و زوریخ قطب های اقتصادی این کشور می باشد . از دیگر شهرهای مهم این کشور می توان به بازل ، بورگدوف ، شور ، دلمون ، فریبورگ ، لوگنو اشاره کرد . سوئیس یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان است و از استاندارد های عالی زندگی برخوردار می باشد .

برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و مجوز اقامت موقت در این کشور الزامی است . البته تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی و تحصیل در این کشور از دیگر الزامات تحصیل در این کشور است . یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور امکان کار همزمان با تحصیل است . در حقیقت دانشجو با اخذ مجوز اقامت دانشجویی مجاز به انجام فعالیت های سود آور می باشد ، البته مدت اعتبار این مجوز تا پایان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور می باشد .

بر اساس شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس مدت زمان مجاز به کار دانشجویی در این کشور محدود است و در بعضی از شهر های این کشور بیشتر است . در اغلب شهرهای این کشور دانشجویان تنها می توانند تا ۱۵ ساعت در هفته در یکی از مشاغل دانشجویی مشغول به کار شوند ، اما در شهری مانند ژنو هر دانشجو می تواند تا ۳۰ ساعت در هفته کار کند .
ضرورت کار همزمان با تحصیل در سوئیس

کار کردن در یک شغل پاره وقت برای برخی از دانشجویان ضروری است و یک واقعیت به شمار می آید . تامین هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی یکی از دلایل ضرورت کار در طول تحصیل است . بر اساس برخی از نظرسنجی ها ، اکثر دانشجویان به علت نگرانی برای تامین پول کار می کنند و نه به دلیل کسب تجربه کاری .
مزایا و شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس

شکی نیست که یکی از بزرگترین مزایای کسب تجربه کار است . مهارت های تیم کاری و توسعه شخصی نیز برخی از مزایای کار همزمان با تحصیل در سوئیس می باشند . بار کار کردن همزمان با تحصیل در این کشور نه تنها فرد در مورد کار اطلاعات خاصی دریافت خواهد کرد ، بلکه برخی از این اطلاعات برای فرد واقعا مفید خواهد بود . دانشجویان می توانند درمورد مسئولیت پذیری و نحوه ارزش گذاری پول در این کشور اطلاعات بسیاری کسب کنند . همچنین درآمد حاصل از این شغل پاره وقت می تواند منبعی برای کم هزینه زندگی و دیگر نیازهای فرد در سوئیس باشد .
برقراری تعادل بین کار و کالج در سوئیس

برقراری تعادل بین کار و تحصیل در دانشگاه در سوئیس نسبتا دشوار است ، اما غیر ممکن نیست . فرد متقاضی شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس باید زمان خود را به خوبی سازماندهی کند . با برنامه ریزی دقیق بین زمان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه و انجام تکالیف دانشگاه و کار به صورت پاره وقت تعادل برقرار کند . یافتن یک شغل مناسب بسیار سودمند است .
شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس

دانشجویان بین المللی نمی توانند بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار کنند ( شما لازم نیست که نگران تمام شدن وقت خود باشید ) .
دانشجویان بین المللی می توانند در زمان تعطیلات بین دو ترم به صورت تمام وقت کار کنند .
دانشجویان بین المللی خارج از کشورهای اتحادیه اروپا ممکن است پس از شروع دوره کار خود تنها ۶ ماه کار کنند .
دانشجویان خارج از کشور های اتحادیه اروپا ممکن است پس از شروع دوره کار خود تنها ۶ ماه کار کنند ؛
امکان اشتغال در شهر های بزرگ تر مانند زوریخ و ژنو بیشتر است .
هر دانشگاه دارای اداره کار است که اطلاعات در مورد استخدام دانشجویان را ارائه می کند .
دستمزد بر طبق نوع کار و مهارت دانشجو متفاوت است .
سوئیس برای آموزش تجارت خود در سراسر جهان مشهور است .

دستمزد کار همزمان با تحصیل در سوئیس

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در سوئیس هر دانشجو می تواند به طور قانونی تا ۱۵ ساعت در هفته ( یعنی حدود ۲ ساعت در روز ) کار کند . در طول دوره تعطیلات دانشجو می تواند به صورت تمام وقت کار کند . میزان دستمزد برای هر ساعت کار دانشجویی در سوئیس بین ۲۰ تا ۲۶ فرانک است که به این معنی است که فرد به راحتی می تواند هزینه های زندگی خود را پوشش دهد . گزینه های شغلی معمول برای دانشجویان شامل دستیار آموزشی در دانشگاه ها و یا دستیار آزمایشگاه و غیره می باشد .
هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس

سوئیس به عنوان یکی از گران ترین کشور های جهان برای زندگی شناخته شده است . هر دانشجو برای پوشش هزینه های زندگی خود حدود ۱۸۵۰۰ تا ۲۸۸۰۰ دلار آمریکا برای هر ماه نیاز دارد . البته هزینه زندگی در این کشور بسته به شیوه زندگی و عادات خرج کردن دانشجو متفاوت است . هزینه زندگی و اجاره مسکن در سوئیس به ترتیب ۲۹۹ و ۲۵۷ درصد بیشتر از ایران می باشد
هزینه تحصیل در سوئیس

بر خلاف هزینه زندگی در سوئیس ، هزینه تحصیل در این کشور نسبتا مقرون به صرفه است ، در اغلب موارد هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی با دانشجویان بومی یکسان است . هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به طور متوسط بین ۱۳۰۰ تا ۲۲۶۵ دلار برای هر سال تحصیلی می باشد ، البته بعضی از دانشگاه های سوئیس به دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی اعطا می کنند و بررسی شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس نیز به منظور کمک به هزینه های تحصیل در این کشور است .

هدف از نگارش مقاله فوق ، بیان شرایط کار همزمان با تحصیل در سوئیس ، بررسی مزایای کار پاره وقت دانشجویی در این کشور و معرفی فرصت های مشاغل دانشجویی به علاقمندان تحصیل در خارج از کشور می باشد . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفتر موسسه سپهر دانایی ، موسسه اعزام سپهر دانایی تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان در تمامی مراحل مهاجرت بهره مند شوید .

این وب سایت تحت قوانین و با مجوز رسمی اقدام به اعزام داانشجو می نماید.

Enter your keyword